Шість порад для емоційної стійкості напочатку навчального року

1.Спокій. Згадайте, що навчальний рік починається не вперше і не востаннє. Ви не раз стикалися з вересневими клопотами, але успішно їх долали. Тому заспокойтеся, видихніть та сміливо йдіть на зустріч вересню!

2. Планування. Перші тижні завжди найважчі: свій розклад та розклад для учнів (якщо ви класний керівник), підручники, звіти, журнали, особові справи, батьки і ще багато іншого. Розставте пріоритети та сплануйте свою діяльність. Складіть список та викреслюйте виконане – це хороший спосіб візуалізувати завдання. Не намагайтеся зробити все й одразу, це тільки виснажить вас і додасть хаосу.

3. Страх і підтримка. Не бійтеся звертатися за допомогою до інших та говорити про те, що ви чогось не встигаєте і потребуєте більше часу для виконання завдань. Іноді ми самі створюємо собі проблеми через страх.

4. Позитив. Шукайте його впродовж дня. Ми не закликаємо вас бачити його в усьому. Це навпаки призведе до пригнічення справжніх відчуттів. Намагайтеся помічати хороше: вам посміхнулися, поділилися цікавою історією, зробили комплімент, ваші учні пригадали те, що вчили минулого року… Хіба не привід порадіти? 😊 Не зациклюйтеся на неприємних речах. Це виснажує, а сили вам ще знадобляться.

5. Саморефлексія. Приділіть їй час наприкінці робочого дня. Запитайте себе: що вам вдалось, а що ні і чому? Не «гризіть» себе, якщо щось не вдалось саме сьогодні. Можливо, варто щось змінити і переглянути пріоритети.

6. Відпочинок. Це важко, але знайдіть на це час! Не важливо, що це буде – улюблена книга або фільм, прогулянка, час із родиною або друзями. Головне – дайте собі можливість для відновлення.