Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (за координації консультантки Барладян Олени), у форматі безпечному для учасників у період дії воєнного стану, 29 квітня 2024 року проведено територіальний семінар – практикум для вчителів географії, початкових класів, трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради на тему «Використання елементів STEM- освіти в закладі загальної середньої освіти».
STEM- освіта є невіддільною частиною Концепції Нової української школи (НУШ), адже спрямована не лише на здобуття знань, а й на формування компетентностей.
Поєднуючи різні науки та погляди на реальність STEM- освіта вчить дітей жити у світі, що стрімко розвивається; легко і швидко адаптуватись до новітніх технологій і трендів.
У сучасній школі урок залишається основною формою освітнього процесу, проте, позакласна робота відіграє значну роль у формуванні наукового світогляду учнів. Саме вона дає можливість занурити дітей у комфортне середовище, в якому знання розширюються та поглиблюються, формуються як життєві так і предметні компетентності. Позакласна робота має великий потенціал для розвитку пізнавальних інтересів учнів, індивідуальних здібностей. Участь учнів у підготовці позакласних заходів, проєктній діяльності (тощо) роблять процес оволодіння знаннями ефективним, цікавим, не вимушеним, орієнтованим на індивідуальні здібності та нахили.
Під час територіального семінару – практикуму педагоги Новоселівського закладу загальної середньої освіти поділилися досвідом проведення уроків, позакласного заходу – STEM-тижня – з використанням елементів STEM- освіти.
Спікерка територіального заходу – заступниця директорки з навчально – виховної роботи, учителька географії – Анна Миколаївна Хаджи представила змістовну презентацію, в якій розкрила поняття STEM-освіта, STEAM, STREAM, розповіла про засоби для здійснення STEM- навчання, поділилася набутим досвідом з використання STEM-елементів на уроках географії.
Учителі презентували заходи STEM- тижня у закладі загальної середньої освіти, які проведено з метою розвитку STEM-освіти в закладі, творчого та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, залучення їх до технічної творчості; впровадження новітніх цифрових технологій та STEM-підходів до навчання; пошуку та підтримки обдарованих учнів; упровадження освітніх STEM-проєктів, що об’єднують усі природничі дисципліни, використання новітніх технологій, інструментів, матеріалів та віртуальних платформ; стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їхніх потреб у творчій самореалізації:
– «День дослідника та експериментатора» – Анна Миколаївна Хаджи, учителька географії;
– « Арт – студія «Щедрість рідної землі»» – Поліна Миколаївна Чебан, учителька інтегрованого курсу «Мистецтво»;
– «День технологій «Зелені друзі», «Друге життя старим речам»»- Оксана Петрівна Лєфтєр, учителька технологій .
У територіальному методичному заході взяли участь 32 педагогічні працівники 12 закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
Учасники поділилися враженнями від професійно проведеного семінару – практикуму: змістовного контенту, доцільного формату, ретельно підібраного дидактичного матеріалу; обговорили питання щодо викладання навчальних предметів, організації позакласної роботи з використанням елементів STEM-освіти.
Підготовлений контент буде корисним педагогічним працівникам для самоосвіти, а також під час підготовки та проведення уроків/заходів зі здобувачами освіти закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
Педагоги закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради мають змогу ознайомитися з матеріалами територіального семінару – практикуму, які надіслані в заклади загальної середньої освіти Кілійської міської ради та розміщені на сайті Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради в рубриках: «Заходи з педагогами» (підрубрика «Семінари, вебінари тощо»), «STEM-освіта».
Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (директорка Ганна Єгорова) складають подяку:
– за сприяння проведенню територіального семінару – практикуму для вчителів географії, початкових класів, трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради керівництву Новоселівського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради (директорка Одінцова Марія Дмитрівна);
– за високий рівень науково-методичної і практичної спрямованості територіального семінару – практикуму для вчителів географії, початкових класів, трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради, професійність, творчість, креативність:
– Хаджи Анні Миколаївні, заступниці директорки з навчально-виховної роботи, учительці географії Новоселівського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради;
– Лєфтєр Оксані Петрівні, Чебан Поліні Миколаївні, педагогиням Новоселівського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради.