Поширюємо ефективний педагогічний досвід щодо національно-патріотичного виховання дошкільників

          Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради 17 травня 2022 року на базі  Лісківського закладу  дошкільної освіти ясел-садка «Зірочка» Кілійської міської ради (директорка Мотинга Світлана Григорівна) було проведено територіальний семінар-практикум онлайн (на платформі ZOOM) для вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради за темою «Використання української іграшки як засобу патріотичного виховання дошкільників»

           У методичному заході взяли участь 23 педагогічні працівники (директори, вихователі) із 10 закладів дошкільної освіти  Кілійської міської ради, 2 закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради, консультантка Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради Олена Барладян.

          Слід зазначити, що одним із головних завдань народних традицій є виховання в нових поколіннях любові та поваги до культури своїх предків, своєї землі. Важливим засобом у досягненні цієї мети є народні іграшки, які здавна були не тільки забавками, але й виконували функції соціалізації та оберегу. Іграшка – важливий фактор психічного розвитку. Народні іграшки здавна використовують з метою естетичного, морального, розумового, фізичного виховання. Народна іграшка є засобом формування відчування естетичної краси, естетичного смаку, сенсорного сприйняття.

          У своєму виступі директорка Лісківського закладу  дошкільної освіти ясел-садка «Зірочка» Кілійської міської ради Світлана Григорівна Мотинга зазначила, що на дітей дошкільного віку особливо впливають іграшки, які зображають людей, істот і предмети реального світу: тварин, риб, птахів, рослинність, предмети побуту, техніки тощо. Вони не тільки спонукають до різноманітних за змістом ігор, а й допомагають увійти в роль, створити улюблений ігровий образ, реалізувати задум. Засобом реалізації задуму іграшка може стати лише в тому разі, якщо дитина правильно сприймає її образ, має певні знання про предмет, а іграшка викликає усвідомлений інтерес і бажання гратися.

          Світлана Григорівна запропонувала колегам – учасникам територіального семінару-практикуму – ознайомитись з ефективним досвідом роботи вихователів закладу щодо національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Мусат Лариса Федорівна, Кучеренко Євгенія Петрівна розповіли про свої напрацювання щодо використання української іграшки як засобу патріотичного виховання дошкільників та продемонстрували відеозапис проведеного заняття з вихованцями середньої групи за темою «Українські вечорниці», на якому діти співали, танцювали, а також майстрували українську народну іграшку «брязкальце» з природного матеріалу – кукурудзяного листя та макових головок.

Педагоги – учасники територіального семінару-практикуму – обговорили використання української іграшки як засобу патріотичного виховання дошкільників і дійшли висновку, що виховна цінність іграшки полягає в тому, що вона сприяє формуванню самостійності, творчої діяльності дітей; зазначили, що під час гри дошкільник розвивається, пізнає світ, наслідує і засвоює соціальний досвід і, що іграшка є ниточкою в руках дитини, яка з’єднує її з історією Батьківщини.

     Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (Ганна Єгорова)  складають подяку:

–  за сприяння проведенню територіального семінару-практикуму для вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради керівництву  Лісківського закладу дошкільної  освіти ясел-садка  «Зірочка» Кілійської міської ради (директорка Мотинга Світлана Григорівна);

– за забезпечення науково-методичної та практичної  спрямованості територіального семінару-практикуму для вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради, професіоналізм, творчість – вихователькам Лісківського закладу дошкільної  освіти ясел-садка  «Зірочка» Кілійської міської ради Кучеренко Євгенії Петрівні, Мусат Ларисі Федорівні.

Матеріали територіального семінару-практикуму можна переглянути за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/16PD_QmNNJD-MHhxasaZUiKpcKlGIctdH/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14uQNQOWLpUYfLg634TPsJvlOKXHML1YH/view?usp=sharing