Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (за координації консультантки Барладян Олени) 15 квітня 2024 року на базі Шевченківського закладу дошкільної освіти ясел-садка «Топольок» Кілійської міської ради (директорка Руденко Галина Олександрівна) було проведено територіальний семінар-практикум онлайн (на платформі ZOOM) для директорів, вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради на тему «Розвиток особистості дитини засобами національно-патріотичного виховання».
«Патріотизм – серцевина людини, основа її активної позиції»
Василь Сухомлинський
Патріотизм як основа сучасного виховання дітей включає формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідного краю, рідної землі, свого народу, освоєння національних цінностей, формування почуття гідності і гордості за свою Батьківщину.
Саме плекання національної свідомості та самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.
Виховання почуття патріотизму в дітей дошкільного віку – процес складний і тривалий, відіграє величезну роль у становленні особистості дитини.
З метою створення цілісної системи всебічного розвитку особистості – майбутнього громадянина – патріота України в Шевченківському закладі дошкільної освіти яслах-садку «Топольок» Кілійської міської ради приділяється значна увага формуванню мовної культури, оволодінню та вживанню української мови.
Під час територіального семінару-практикуму вихователька Шевченківського закладу дошкільної освіти ясел-садка «Топольок» Чернявська Наталя Олександрівна наголосила, що засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови…
Рідна мова – найважливіший щабель у розвитку інтелектуального і духовного розвитку особистості дитини у сучасному світі. Дошкільний вік – це період активного засвоєння дитиною розмовної мови, ставлення і розвитку усіх сторін промови. Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного, міста та села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.
Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дошкільнят з явищами суспільного життя, народознавством, засобами мистецтва та практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), відзначення національних, державних свят.
Педагогиня продемонструвала відеозапис проведеного інтегрованого заняття з вихованцями середньої групи у формі квесту на тему «Мова рідна – калинова», мета якого була:
- розширити і поглибити знання дітей про красу і силу рідної мови;
- виховувати інтерес до вивчення української мови, бажання нею спілкуватися.
Під час заняття діти співали, читали вірші, виконували інтерактивні завдання, виготовляли поробки з природного матеріалу, танцювали.
У територіальному методичному заході взяли участь 18 педагогічних працівників (директори, вихователі) закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради.
Колеги подякували промовиці за пізнавальний, змістовний та актуальний виступ, поділились враженнями від проведеного територіального семінару-практикуму.
Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (Ганна Єгорова) складають подяку:
– за сприяння проведенню територіального семінару-практикуму для директорів, вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради керівництву Шевченківського закладу дошкільної освіти ясел-садка «Топольок» Кілійської міської ради (директорка Руденко Галина Олександрівна);
– за забезпечення науково-методичної та практичної спрямованості територіального семінару-практикуму для директорів, вихователів закладів дошкільної освіти Кілійської міської ради, фаховість, творчість – виховательці Шевченківського закладу дошкільної освіти ясел-садка «Топольок» Кілійської міської ради Чернявській Наталі Олександрівні.