Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради 28 жовтня 2022 року на базі Кілійського закладу загальної середньої освіти № 1 Кілійської міської ради (директор Владислав Андрійович Татару) проведено в онлайн режимі на платформі ZOOM територіальний семінар для вчителів математики закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради за темою «Використання STEM – технологій на уроках математики в 5-х класах Нової української школи (під час дистанційного навчання)».
У методичному заході взяли участь 19 учителів математики 12 закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради, консультантка Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради Дайна Горбан.
Своїм перспективним педагогічним досвідом щодо використання STEM – технологій на уроках математики в 5-х класах Нової української школи (під час дистанційного навчання) поділився вчитель Кілійського закладу загальної середньої освіти № 1 Андрій Олександрович Кучеренко.
Андрій Олександрович зазначив, що світ обертається навколо інновацій: нові ідеї, нові продукти, нові рішення існуючих проблем. Наука, технології, інженерія та математика – основа для інновацій. Розвиток STEM- напрямів має вирішальне значення для розвитку суспільства, а STEM-навички є основою цього розвитку. STEM – технології дають можливість поєднати такі непоєднувані поняття як наука, технології, інженерія та математика для обчислення даних при створенні проєктів. З найбільш поширених засобів, які використовуються для STEM – навчання є конструктори, електронні пристрої, різноманітні онлайн – сервіси, онлайн – платформи тощо, які треба використовувати в освітньому процесі для формування математичної компетентності учнів під час дистанційного навчання.
Андрій Олександрович поділився з колегами напрацюваннями щодо синхронного і асинхронного режиму навчання, використання електронної версії підручника «Математика. 5 клас», створення записів відеоуроків, використання фотокамер, мобільних додатків, додаткового обладнання для створення відеоуроків та монтажу відео, створення власного Youtube – каналу для загрузки відеороликів для учнів.
Учитель продемонстрував використання платформ для вивчення математики:
- Matific – платформа, яка розвиває критичне мислення, вирішує проблеми та зменшує тривогу з приводу вивчення математики;
- Mozaik – платформа для цифрової освіти та навчання, для створення домашнього завдання автоматично, використовуючи інструменти та 3-D-сцени, відео, інтерактивні вправи та цифрові уроки, що дає можливість учням отримувати навички та вдосконалювати отриманні знання в ігровій формі;
- GeoGebra – інтерактивне творче середовище, засноване на принципах динамічної геометрії та комп’ютерної алгебри, призначене для створення інтерактивних креслень з математики. За допомогою даної програми вчителі математики створюють якісні зображення математичних об’єктів (графіки функцій, графіки рівнянь, геометричні фігури, відрізки, коло тощо) для використання їх у мультимедійних презентаціях та дидактичних матеріалах.
Учасники територіального семінару поділились враженнями від професійно проведеного методичного заходу, змістовного контенту, ретельно підібраного матеріалу.
Майя Андріївна Гліба, учителька математики Опорного закладу освіти Кілійський заклад загальної середньої освіти №4, керівниця територіальної професійної спільноти вчителів математики, подякувала колезі Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 за кропітку роботу з узагальнення матеріалів щодо використання онлайн – сервісів на уроках математики та зазначила, що робота учнів на цих сервісах дійсно сприяє урізноманітненню уроків математики, зацікавленню учнів математикою. Цікаві математичні вправи забезпечують закріплення та сприяють кращому запам’ятовуванню вивченого матеріалу уроку.
Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (директорка Ганна Єгорова) складають подяку:
– керівництву Кілійського закладу загальної середньої освіти № 1 Кілійської міської ради (директор Владислав Андрійович Татару) за сприяння проведенню територіального семінару для вчителів математики закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради;
– учителю математики Кілійського закладу загальної середньої освіти № 1 Кілійської міської ради Андрію Олександровичу Кучеренко за проведення на високому професійному рівні територіального семінару, забезпечення його практичної спрямованості та професіоналізм і творчість.
Матеріали територіального семінару для вчителів математики закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради за темою «Використання STEM – технологій на уроках математики в 5-х класах Нової української школи (під час дистанційного навчання)» можна знайти за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1hL5T4FLGxQ9NtCUkjAGGh5JFRh1zh5Yk?usp=share_link