Відповідно до плану роботи Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (за координації консультантки Барладян Олени) 14 березня 2024 року, з дотриманням законодавства України про введення воєнного стану, у режимі онлайн на платформі ZOOM, проведено територіальний семінар – практикум для вчителів географії закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради на тему «Особливості застосування STEM – освіти на уроках географії».
Сьогодні новим завданням сучасної школи є підготовка фахівців майбутнього, яким будуть потрібні знання із найрізноманітніших освітніх областей природничих наук, інженерії та технології, математики. Запровадження STEM-освіти дає змогу учням орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти та оперувати інформацією відповідно до потреб ринка.
Мета територіального методичного заходу: розширити знання педагогів про застосування STEM – освіти на уроках географії; викладання географії за допомогою STEM: інноваційними методиками для залучення учнів; формувати у них навички ефективної взаємодії зі здобувачами освіти; опанувати практичні підходи щодо викладання географії в рамках STEM.
Своїми набутками щодо запровадження STEM – освіти на уроках географії поділилася вчителька географії Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради Бажак Ольга Степанівна (вища кваліфікаційна категорія).
Педагогиня висвітлила наступні питання:
1. Основні напрями STEM – освіти на уроках географії (практичні роботи, дослідження, проєкти)
2. Впровадження STEM-технологій на уроках географії
3. Робота:
– на платформі Мozaik education;
– на платформі Всеукраїнської школи онлайн;
– на сайті Червоної книги України;
– на платформі LearningApps.org;
– з програмою Google Планета Земля;
– на платформі «На урок».
Ольга Степанівна ознайомила учасників територіального семінару з власними напрацюваннями шляхом демонстрації презентації, проведення інтерактивної лекції, щоб педагоги мали змогу в подальшому використовувати матеріали в практичній роботі.
Доповідачка підсумувала, що впровадження STEM-технологій полягає в тому, що практика така ж важлива, як і теоретичні знання. Тобто, навчаючись здобувачі освіти використовують свій розум, і свої руки для успішного засвоєння навчального матеріалу.
Учасники поділилися враженнями від професійно проведеного територіального семінару – практикуму: змістовного контенту, доцільного формату, ретельно підібраного дидактичного матеріалу.
У територіальному методичному заході взяли участь 14 учителів географії з 12 закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради.
Усі матеріали територіального семінару – практикуму (з активним посиланням) надіслані в заклади загальної середньої освіти Кілійської міської ради та розміщені на сайті Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради в рубриці «Заходи з педагогами», підрубриці «Семінари, вебінари» для використання педагогами Кілійщини в освітній діяльності.
Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Сергій Мергут), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (директорка Ганна Єгорова) складають подяку:
– керівництву Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради (директор Татару Владислав Андрійович) за сприяння проведенню територіального семінару – практикуму для вчителів географії закладів загальної середньої освіти Кілійської міської ради;
– Бажак Ользі Степанівні, учительці географії Кілійського закладу загальної середньої освіти №1 Кілійської міської ради, за ефективне проведення територіального семінару – практикуму, його науково – методичну і практичну спрямованість, професіоналізм, творчість і креативність.