Дистанційка: перезавантаження. 10 інструментів, які зекономлять час учителя

І знову привіт, дистанційне навчання! Після весняних канікул школярі вкотре звикатимуть до уроків через екран, а педагоги шукатимуть способи підвищити ефективність онлайн-навчання. У цьому контексті українські вчителі — справжні герої. Протягом останнього року вони навчалися з нуля всіх тонкощів дистанційки та інвестували всі творчі сили в збереження балансу користі й цікавості онлайн-уроків. Як же викладачам не вигоріти остаточно? Які ресурси, інструменти й платформи стануть справжньою знахідкою для вчителів, що втомилися до пізньої ночі адаптувати формат кожного заняття до онлайну? Що порадити учням, які мріють скласти ЗНО на 200, але хвилюються через збитий ритм навчання? Публікуємо практичні кейси, які відкриють у вас друге дихання для дистанційки.

Використовуйте всі потужності «Всеукраїнської школи онлайн»

Ви вчитель-предметник і досі не маєте акаунта на платформі «Всеукраїнська школа онлайн»? Можливо, саме тому ви з таким сильним відчуттям моральної втоми думаєте про ще один неминучий етап дистанційки. Ситуацію з перевантаженням та виснаженням врятує реєстрація на ВШО. Це займе дві хвилини вашого часу, а зекономить години для повноцінного вчительського сну.

5 корисних фішок від ВШО для вчителя на дистанційці:

1️⃣

Після реєстрації для вас відкриється доступ до понад 1000 уроків з 18 основних дисциплін.

2️⃣

Ви отримаєте надсучасний «Кабінет вчителя».

— У цьому кабінеті педагоги зможуть не тільки розміщувати дублікати курсів ВШО, а з часом і створювати власні, — розповідає операційна директорка «Освіторії» Анна Сидорук. — Функціонал «Кабінету вчителя» допоможе відстежувати навчальний прогрес кожного учня: ставити завдання класу, аналізувати результати виконаних тестів (а вони на платформі дуже захопливі!) та давати зворотний зв’язок за результатами учнівської роботи. А ще вчителі та учні можуть спілкуватися на так званому форумі в «Кабінеті вчителя».

Важливо і те, що вчитель зможе групувати учнів за окремими класами. Тож буде можливість для кожного класу організовувати в кабінеті окремі обговорення, пропонувати теми для дискусій. Педагоги отримають можливість запрошувати своїх учнів модерувати кабінет, щоб будувати цікаву та інтерактивну взаємодію в межах курсів на платформі ВШО.

Як вчитель зможе запросити учнів свого класу до «Кабінету вчителя» на ВШО? Педагог має зареєструватися на платформі за опцією «Вчитель». Після реєстрації вносить до кабінету електронну пошту кожного учня та надсилає на ці мейли запрошення. Діти приєднуються та стають учасниками «віртуального класу ВШО».

3️⃣

Запропонуєте дітям сучасний формат навчання

— Для того щоб зробити навчання ще доступнішим, у квітні кожен учень і вчитель зможуть завантажити на свій смартфон чи планшет мобільний додаток «Всеукраїнської школи онлайн», — анонсує крутезну новинку ВШО Анна Сидорук. — Необхідність розробки мобільних додатків ми зрозуміли одразу, щойно побачили аналітику: 75% учнів заходять на сайт ВШО саме з мобільних телефонів.

Тож користуючись ВШО в мобільному додатку, учні суттєво оптимізують трафік мобільного інтернету. Ще один плюс додатка ВШО — зручний інтерфейс.

4️⃣

Зможете завантажувати і надсилати учням на мейл чи у Viber матеріали для самопідготовки просто з платформи ВШО. Також ці матеріали ви можете опрацьовувати разом з учнями на відеоконференціях через Zoom чи Google meets.

5️⃣

Якщо ви вчитель, який проживає та викладає на тимчасово окупованій території України, на ВШО ви отримаєте повний доступ до навчального контенту українською мовою.

Підкажіть учням ефективного помічника для ЗНО-підготовки — платформа ILearn

Вже другий рік поспіль вчителі, батьки та самі учні б’ють на сполох: графік підготовки до ЗНО нестабільний через несподівані стрибки на дистанційку. Ритм навчання порушується, діти подовгу звикають то до онлайн-формату, то знову до очного. І тут на допомогу прийде надсучасна платформа для підготовки до ЗНО — ILearn. Перший плюс: вона повністю безкоштовна. Другий плюс: ваші учні знайдуть на ILearn не лише якісні онлайн-курси, а й тести та вебінари. Учнівський досвід показує, що залучення платформи ILearn допомагає складати тести на найвищі бали. Третій плюс, неочевидний для вчителів, але важливий для учнів: ILearn — гейміфікованана платформа. Тут можна створити свого супергероя, заробляти «ВчиБакси» та отримувати за них призи.

Але й це ще не все!

— У середині квітня ILearn допоможе учням зробити розбір пробного ЗНО, — розповідає операційна директорка «Освіторії» Анна Сидорук. — Це буде курс із роз’ясненнями ЗНО попередніх років. Експерти, які розробляють ЗНО в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО), до найменших дрібниць розберуть на платформі ILearn пробні ЗНО з усіх предметів. Кожен абітурієнт зможе розкласти тест по поличках: які особливості запитань і формати завдань, яке підводне каміння може спіткати. Кожне роз’яснення триватиме близького 1,5 години.

Оберіть улюблені онлайн-інструменти та відточіть майстерність

Вчителям пропонують безліч корисних онлайн-інструментів для дистанційної роботи. Але якщо щотижня тестувати новинки, робота з підготовки до дистанційних уроків займе більше часу. Радимо виокремити найбільш помічні для вас інструменти і користуватися ними на постійній основі. 

Фіналіст Global Teacher Prize Ukraine і гуру зі створення цифрового освітнього контенту Юрій Гайдученко пропонує звернути увагу на 7 крутих інструментів, «подружитись» з ними та відточити майстерність їх використання до автоматизму.

Готові вправи з різних предметів + можливість створення власних

learningapps.org

Це система готових вправ з різних предметів, та ще й з можливістю автоматичної перевірки системою. Вчитель може створити свої вправи за допомогою цієї платформи, якщо готових йому не вистачило. Працювати з платформою треба за тим самим принципом, що й з іншими — надіслати посилання дітям. Створіть папку класу, залийте туди вправи — вже наявні там чи створені вами. І можете моніторити виконання цих вправ.

Перевірка знань учнів

ClassTime

Чимало вчителів кажуть, що це найбільш зручна та багатофункціональна платформа для контролю й перевірки знань. Важливо, що цей тестовий сервіс — безкоштовний. Вчитель може використати 9 абсолютно різних і нестандартних типів запитань. Є відкриті запитання, запитання на встановлення відповідності, можливість дати розлогу відповідь. На закріплення знань учням можна давати контрольний тест через цю ж платформу. Також можете створити опитування і дати до нього доступ дітям. У такому разі школярі спершу мають переглянути відеолекцію, а потім одразу дати відповіді на запитання, щоб закріпити побачене й почуте.https://www.youtube.com/embed/QRmK6AW5SH0?feature=oembedhttps://www.youtube.com/embed/DW0jTe80kmM?feature=oembed

Вчительський креатив: створення навчальних відео

EdTed та edpuzzle

У цих додатках вчитель може брати готові відео та накладати на них запитання, відео чи аудіокоментарі. Учні встановлюють застосунок на телефоні та вводять код класу, який дає вчитель. У цьому класі будуть з’являтися завдання від педагога. Коли учні переглядають навчальне відео, воно зупиняється на певній секунді та спливає завдання від учителя. Його треба виконати одразу і тільки потім можна буде рухатися далі.

Готові вікторини з предметів і розробка авторських

quizizz

Цей сервіс англомовний, але у використанні інтуїтивно зрозумілий, тож хай це вас не відлякує, адже там вже є чимало готових тестів з різних предметів українською мовою. Щоб створити свою першу вікторину для класу — просто зареєструйтесь.Відеопрогравач00:0000:14https://quizizz.com/Відеопрогравач00:0001:11https://slides.com/

Створення крутих презентацій

slides

Тут ви створите крутезні інтерактивні онлайн-презентації. Можна легко підібрати дизайн, додати фото, зображення, посилання на відео. Окрім традиційних презентацій сервіс дає змогу створювати мультимедійні проєкти/лонгріди (невеликі історії з малою кількістю лаконічного тексту та великою кількістю візуальних засобів).

Створення лекцій, виступів, подій, мінізвітів

Tacck

Сервіс для створення швидких публікацій. Має вигляд онлайн-сторінки, на яку ви можете завантажити фото, відео, текст, карту (місце знаходження) та підібрати гарне оформлення. Також можна ділитися посиланням на цю сторінку з іншими. Підійде для створення коротких презентацій, оголошень, мінізвітів, есе, оформлення лекцій, виступів, подій тощо.

Створення картинок

Totalgraffiti

Допоможе цікаво оформити ваші презентації, проєктні роботи, постери тощо. Зберігати зображення потрібно за допомогою скріншотів. Використання — безкоштовне. Сайт нагадує стіну будинку та містить прості інструменти для малювання. Настільки прості, що вони не потребують інструкції для освоєння.

Подружіть учнів з освітніми подкастами

Щоб зробити заняття сучасними, запропонуйте учням замість звичної домашки із зарубіжної літератури чи мистецтва прослухати тематичний подкаст. А потім влаштуйте рефлексію-обговорення під час наступного уроку. Дуже цікаві матеріали публікує подкаст-ресурс KULT. Тут є безліч цікавих тем: «Романтизм: таємниця, Шевченко, повстання з мертвих»,  «Леся Українка: світ як горизонт, сократична драма, голос непочутих», «Рембо: поетичний Моцарт, ясновидець, авантюрист» та багато інших.

Цікавинки з біології та фізики дарує подкаст «Буде тобі наука». Тут щотижня обговорюють проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Як працюють спогади? Чому ми відчуваємо біль? Хто такий Микола Амосов (начитує співачка Христина Соловій). Як розбити лососеві серце? Готуючи подкастову «домашку» учням, маєте всі шанси стати справжнім фанатом цього ресурсу! Неймовірні подкасти про науку пропонують і Наукасти. Тут ваші учні дізнаються про найновіші відкриття, глибоко розберуться в природі різних явищ.

Для цікавих домашок з англійської зазирніть на сторінку подкастів podcastsinenglish. Ваші учні вивчатимуть, як використовується розмовна англійська мова в найрізноманітніших ситуаціях. Ресурс пропонує подкасти для всіх рівнів знання англійської. Для учнів з початковим і середнім знанням англійської ідеально підійде подкаст Elementary Podcasts by the British Council.

Джерело